• 01

  Горниот слој

  Широк избор на материјали од горниот слој како што се мрежа, дрес, кадифе, велур, микрофибер, волна.
 • 02

  Основен слој

  Може да се прилагоди на вашите потреби како што се EVA, PU пена, ETPU, мемориска пена, рециклирана или биобазирана PU.
 • 03

  Поддршка за лак

  Различни основни материјали како TPU, PP, PA, PP, EVA, Cork, Carbon.
 • 04

  Основен слој

  Различни основни материјали како EVA, PU, ​​PORON
  Биобазирана пена, суперкритична пена.
ИКОНА_1

Широко портфолио на влошки

 • +

  Производствени локации: Кина, Јужен Виетнам, Северен Виетнам, Индонезија

 • +

  17 години искуство во производство на влошки

 • +

  Влошки испорачани во повеќе од 150 земји

 • милион+

  Годишен производствен капацитет од 100 милиони парови

Зошто да не изберете нас

 • Загарантиран квалитет

  Се гордееме со испораката на производи/услуги со врвен квалитет кои ги исполнуваат највисоките стандарди, добро опремени со внатрешна лабораторија за да се осигураме дека нашите табани се издржливи, удобни и погодни за намената.
 • Конкурентни цени

  Ние нудиме конкурентни цени без да се загрози квалитетот.Нашите ефикасни производни процеси ни овозможуваат да обезбедиме економични решенија за нашите клиенти.
 • Одржливи практики

  Посветени сме на одржливост и еколошки практики.Нашата фабрика ги следи еко-пријателските производствени процеси, како што се користење материјали за рециклирање, минимизирање на отпадот и намалување на потрошувачката на енергија.Ние се стремиме да го минимизираме нашиот јаглероден отпечаток и да придонесеме за позелена иднина.

Нашите вести

 • 微信图片_20231018153537

  Foamwell сјае во FaW TOKYO -FASHION WORLD TOKYO

  Foamwell, водечки снабдувач на цврсти влошки, неодамна учествуваше на реномираниот The FaW TOKYO -FASHION WORLD TOKYO, кој се одржа на 10-ти и 12-ти октомври.Овој ценет настан обезбеди исклучителна платформа за Foamwell да ги прикаже своите врвни производи и да се вклучи со професионалци во индустријата...

 • вести-1

  Револуционерна удобност: Откривање на новиот материјал SCF Activ10 на Foamwell

  Foamwell, лидерот во индустријата во технологијата за влошки, е воодушевен што го претстави својот најнов материјал за пробив: SCF Activ10.Со повеќе од една деценија искуство во изработка на иновативни и удобни влошки, Foamwell продолжува да ги поместува границите на удобноста на обувките.На ...

 • Вести

  Foamwell ќе ве запознае во Faw Tokyo- Fashion World Tokyo

  Foamwell ќе ве запознае на FaW TOKYO FASHION WORLD TOKYO FaW TOKYO -FASHION WORLD TOKYO е врвен настан во Јапонија.Оваа многу очекувана модна ревија обединува реномирани дизајнери, производители, купувачи и модни ентузијасти од...

 • новости_1

  Foamwell на The Material Show 2023 година

  Материјалот ги поврзува добавувачите на материјали и компоненти од целиот свет директно со производителите на облека и обувки. Ги обединува продавачите, купувачите и индустриските професионалци за да уживаат во нашите главни пазари за материјали и придружните можности за мрежно поврзување.

 • news_img

  Кои материјали најчесто се користат во производството на влошки за максимална удобност?

  Дали некогаш сте се запрашале кои материјали се користат во производството на табани за да се обезбеди оптимална удобност и поддршка?Разбирањето на различните материјали кои придонесуваат за амортизирање, стабилност и целокупното задоволство на влошките може да помогне...

 • Вулверин
 • index_img
 • АЛТРА
 • Balenciaga-Logo-2013
 • Бејтс_Обувки_Лого
 • шеф-лого
 • callaway-лого
 • кк
 • д-р.куни
 • hoka_one_one___logo
 • Ловец лого
 • Смолкни кученца.
 • КЕДС
 • Лакост-Лого
 • Лојд-логото
 • Лого-Мерел
 • mbt_logo_footwear_1
 • рокпорт
 • SAFETY_JOGGER
 • соконија-лого
 • Sperry_OfficialLogo-копија
 • Логото на Томи-Хилфигер